Dámska spálňa spojená s pracovňou, Sedliacka Dubová

  Pojem „dámska“ si táto miestnosť vyslúžila preto, lebo sme ju navrhovali pre jednu úžasnú dámu, ktorá z izby chcela chcela cítiť ženskosť. Priala si mať princeznovskú komnatu, po akej vždy túžila a my sme jej sny pretavili do tohto úžasného návrhu. Realizáciu si klientka zabezpečovala následne už sama s pomocou svojich známych. Až sa ťažko popisuje tá žiara a radosť v ženských očiach, keď bolo splnenie jej sna už v prvej fáze realizácie – návrhu.

  Dámska spálňa spojená s pracovňou, Sedliacka Dubová

  Miestnosť vznikla spojením dvoch menších izieb v rodinnom dome a teda poskytuje dostatok priestoru na všetko, čo žena môže potrebovať – priestor s veľkou posteľou, samostatný šatník, pracovný kútik spojený s relax hobby zónou (sedenie, otočné TV…).
  V prvej časti miestnosti, hneď pri vstupe sme navrhli domácu pracovňu. Veľkorysý rohový stôl s dostatkom úložného priestoru postačí väčšine aktuálnym trhovým profesiám. Pracovný stôl je ukončený drobným sedením, ktoré môže poslúžiť či už pre kamarátku na pohár vínka, alebo na pracovnú pauzu s knižkou.
  Tento priestor pracovne vizuálne od časti s posteľou predeľuje lamelová stena s otočným TV panelom. Lamelová stena je kotvená do ponechaného prievlaku po vybúranej priečke na dve tretiny šírky celého otvoru, pričom jedna tretina ostáva voľná na prechod. Posteľ je tak od pracovnej časti v zákryte.

  Samostatný šatník je v miestnosti vytvorený stolárskymi prvkami. Jednotlivé diely skríň spolu vytvárajú deliacu priečku. Úložný priestor je funkčne rozdelený na dve časti – jedna je obslužná zo strany šatníka (otvorené policové skrine) a druhá zo strany spálne (spodná sada šuflíkov). Vstupuje sa doň cez skryté otočné dvere zo strany pracovne.

  Celá skriňová zostava zo samostatného šatníka je zo strany spálne zadebnená MDF doskou, z ktorej je vyrobený nábytok. Tvorí tak zadnú stenu skrine zvnútra šatníka miesto sololitu. Pôsobí to ucelene, čisto, seriózne a je to pevné. V spodnej časti je súbor zásuviek, ktoré ponúkajú dostatok miesta pre veci ponechané k rukám priamo ku posteli.

  Hneď pri prechode do „spacej“ časti miestnosti je umiestnený kozmetický stolík. Konštrukcia skrytých dverí a interiér samostatného šatníka predurčil funkčné delenie tohto priestoru z vonkajšej strany. Z tohto dôvodu je funkčné radenie nasledovné – na šírku prievlaku sme navrhli z časti knižnicu a z časti uzavretú skrinku, následne nasleduje plne uzavretá skrinka na celú výšku miestnosti a napokon máme kozmetický stolček s jednou zásuvkou, lamelovou zástenou a zrkadlom. Celý tento kozmetický kútik je rovnakej hĺbky ako zvyšok šatníkového dielu.

  Dámska spálňa spojená s pracovňou, Sedliacka Dubová

  Do celej miestnosti sme zvolili svetlé pieskové drevo, svetlú dubovú laminátovú podlahu a dokombinovali sme k tomu teplú kašmírový odtieň nábytku. Celkový dizajn sme podčiarkli vkusne umiestneným LED podsvietením a elegantnými doplnkami. Čalúnené zariadenie sme volili v staro ružovej farbe.
  Celkový výraz tejto kombinovanej spálne sme sa snažili zachovať v svetlých tónoch, elegantných líniách a snažili sme sa ho nepreplniť napriek náročnej požiadavke na množstvo funkcií.