Izba pre dvoch chlapcov, Stupava

V izbičke sme zvolili personalizované zariadenie, chlapčenskú farebnú kombináciu a zaujímavé hracie plochy. Dverové a okenné výplne, rovnako ako aj podlaha ostali pôvodné. Nábytok sme zvolili vyrobený na mieru aby izba spĺňala všetky požiadavky, ktoré nám klientka pre chlapcov predostrela.

Detská izba, Stupava

Hlavný úložný priestor poskytuje veľká skriňa pri vstupne do izby. Kvôli posuvným dverám je odsadená a tak sme tento „hluchý“ priestor využili na čierny náter, po ktorom je možné písať kriedou. Skrinky sú na klasické otváranie s úchytkami, ktoré sme zvolili kontrastne čierne a dostatočne veľké pre pohodlnú obsluhu skrine. Drevo sme tentokrát zvolili preglejku, pre surovejší vzhľad celkového dizajnu.

Písací stôl sme zvolili pod oknom s výsuvnou časťou na kolieskach. Takto je stôl využiteľný oboma chlapcami naraz. Pod stolom sme na stenu použili korkové pláty proti okopávaniu steny, zároveň sme tieto plány použili v jednej časti aj nad stolom ako nástenku. Ak sa tento korok použije v dostatočnej hrúbke, je zároveň využiteľný ako nástenka.

K tomuto stolu sme na bočnej stene navrhli pevnú lavicu s úložným priestorom. Keď je stôl zasunutý, lavica môže slúžiť na odpočinok alebo na hranie. Ak je stôl vysunutý, poslúži miesto kolieskového kresla. Toto riešenie je samozrejme dočasné a použité ako doplnkové. Hlavnú študovňu majú chlapci zabezpečenú v inom priestore domu.

Posteľ sme vytvorili dvojposchodovú. Zvolili sme tiež čalúnenú zástenu k spodnej posteli na celú svetlú výšku. Vzhľadom na to, že sme všetok nábytok navrhli na mieru, pod posteľou sme teda vytvorili dva šuplíky ako úložný priestor. Ku hornej posteli vedú schodíky, ktorých vnútro tvoria skrinky.

Medzi študovňou a spacou časťou je vytvorená drobná lezecká stienka na hranie. Chlapci sú hraví a tak sa určite budú vedieť naplno pobaviť aj vo vlastnej izbičke.

Detská izba, Stupava