Dve denné zóny v rodinnom dome, Levice – spodné podlažie

  Klienti mali vopred vybrané materiály, spravenú predprípravu prípojok a rozvodov v hrubej stavbe a tiež konkrétnu predstavu o funkčnom rozmiestnení zariadenia. Pracovali sme s antracitovou farbou a dubovým dekorom. Na spodnom podlaží sme zvolili prevažne antracitovú hlavnú kuchyňu pre celý rodinný dom. Kuchyňu sme navrhli do tvaru písmena „U“ pričom z dvoch strán je vyvýšený barový pult so sedením. Kuchyňa obsahuje kompletné štandardné vybavenie, zabudované spotrebiče a veľkú americkú chladničku v čiernej farbe.

  Kuchyňa, Levica

  K tejto kombinácií sme zvolili čiernu kuchynskú armatúru, bezmadlové hladké dvierka na magnetické otváranie s pomalým dojazdom. Barový pult má samostatné spustené stropné osvetlenie pričom ostatné bodové svetlá mali predurčenú polohu aj typ použitého tienidla. Táto kuchyňa by mala slúžiť ako primárna kuchyňa pre celú domácnosť.

  Na tomto podlaží je tiež menšia plne vybavená obývačka s krbom. Vzhľadom na funkciu a veľkosť priestoru sme zvolili trojkovú pohovku, jednoduchý konferenčný stolík a zostavu skriniek pre štandardné vybavenie obývacej miestnosti.

  Dve denné zóny v rodinnom dome, Levice – horné podlažie

   V tejto časti domu sa nachádza hlavná obývacia miestnosť, hlavná jedáleň a neštandardne sa tu nachádza aj malá, „doplnková“ kuchynská časť. Požiadavkou investorov bolo, aby tento kuchynský diel, ktorý sa tu nachádza, čo najmenej svojim dizajnom pripomínal kuchynskú linku. Klientka si priala tu mať aj umývadlo s batériou a tak sme vymysleli nekonvenčný spôsob ako túto armatúru umiestniť a zároveň schovať priamo do kuchynskej linky.

   Obývačka s jedálňou, Levica

   V jedálenskej časti sme navrhli malý sekretár v rovnakom koncepte ako televíznu zástenu. Pri oboch sme navrhli doplnkové ambientné osvetlenie LED pásmi pomedzi jednotlivé nástenné panely. Rovnako ako na spodnom podlaží, aj tu je kuchynská časť prevažne antracitová, je to zrejme jediný znak, podľa ktorého by sme dokázali predpokladať, že ide o kuchynskú linku.

   Požiadavka na jedálenské sedenie bola tiež jasná – stabilne pre šesť osôb. Zvolili sme antracitové čalúnené jedálenské kreslá s drevenými nohami a drevený jedálenský stôl so sklenenou platňou.

   Obývačka s jedálňou, Levica