Detská dvoj-izba, Devínska Nová Ves

  Veľkú detskú izbu vzhľadom na vek jej obyvateľov bolo nutné vhodne predeliť na dve menšie súkromné izbičky. Keďže sme zariadenie riešili pre dievča a chlapca, prispôsobili sme celkový dizajn ich charakteristikám a záľubám. Každá z izbičiek teda obsahuje miesto na spanie, pracovné miesto a voľno časový kútik. Podlaha v miestnosti ostala pôvodná, rovnako ako aj postele boli použité pôvodné, ktoré deti už majú. V dievčenskej izbe sme tiež ponechali pôvodný rohový písací stôl.

  Dve detské izby, Bratislava

  Dievčenská izba

   Nadštandardne veľkú posteľ sme zakomponovali do nábytkového dielu, ktorý v hornej časti slúži ako knižnica pre vášnivú mladú čitateľku a schováva tiež nočnú skrinku miesto stolíka. Knižnicu sme ozvláštnili netypickým šikmým umiestnením poličiek v kontrastných materiáloch. Vedľa šatníkovej skrine je kútik nadizajnovaný tak, aby sa tam aktuálne zmestili klávesy, ktoré dievča aktívne využíva. Do budúcna je však tento priestor vhodný aj na umiestnenie písacieho stola, preto sme horné police umiestnili mierne vyššie a zakomponovali do spodnej aj LED podsvietenie.

   Funkcionalistický rodinný dom sme navrhli v kombinácii bielej omietky a hnedej prevetrávanej fasády. Citlivá hmotová kompozícia, správny pomer otvorov k stenám a výber materiálov fasád robia tento dom opticky štíhlejším, ako v skutočnosti je (plocha vnútorných priestorov je vyše 250 m²). Obytné priestory majú všetky okná orientované do átria. Korektnou spoluprácou s investorom a stavebnou firmou sa nám podarilo vytvoriť rodinný dom s kvalitnou architektúrou, ktorá vďaka odladenému vzhľadu a precíznym detailom pripomína luxusný nemecký katalógový projekt.

   Chlapčenská izba

    V tejto časti bola tiež použitá pôvodná posteľ. Doplnili sme však zástenu zrkadľujúcu knižnicu na protiľahlej stene. Každú izbu sme ozvláštnili inou tapetou v podobných farebných odtieňoch. Knižnicu sme koncepčne zachovali rovnakého typu ako v dievčenskej časti, avšak vzhľadom na to, že v tejto izbičke je okno bez východu na balkón sme tento priestor využili pre rohový stôl na mieru. Veľká šatníková skriňa z boku zakrýva police, ktoré vynahrádzajú kancelárske zásuvky.

    Obe izby sme vytvorili v zemitom odtieni dreva, aby sa hodilo k pôvodnej podlahe, v kombinácií s bielymi detailmi. Neutrálne navrhnuté farby tak ostanú nadčasové a rodovo neutrálne v prípade, že by si deti chceli v budúcnosti izby vymeniť. Samotné rozdelenie izby sme navrhli sadrokartónovou priečkou s výstužami, aby na ňu bolo možné vešať drobné kusy zariadenia.