Predajňa Aktual Optik, Námestovo

  Predajňa optiky bola veľmi špecifickým zadaním. Snažili sme sa vymyslieť koncept, ktorý by odrážal jednak identitu tejto optiky a tiež si udržal svoje náklady na maximálnom možnom minime. Vytvorili sme tak redizajn, ktorého dominantnou výhodou sú premeny uskutočniteľné formou DIY („do it yourself“=urob si sám). Celkový hrubý odhad nákladov na rekonštrukciu predajne zloženej z dvoch miestností, so započítaním nákladov aj na túto interiérovú štúdiu, nepresiahla 4000,00 Eur.

  Predajňa Aktual Optik, Námestovo

  Keďže v celom priestore kombinujeme primárne bielu farbu s dubovým dekorom, využitím množstva ťahavej zelene sme vytvorili doplnok, ktorý je finančne nenákladný a viac menej bude čím ďalej tým krajším dekorom celého priestoru. Pri prechode do druhej časti predajne, do vyšetrovne, sme na celú stenu použili dubovú vliesovú tapetu, na ktorej splynú dubové minimalistické police a nechajú tak vyniknúť exkluzívne značky produktov.

  Predajňa Aktual Optik, Námestovo

  V druhej časti predajne, vyšetrovni, sme použili prevahu drevo-dekoru. Celá stena, ktorá sa naskytne ako prvá pri pohľade zo showroomu, je v drevo-dekore, použili sme tu jednoduché IKEA komody pre manipuláciu s prístrojmi a úplne totožný kompozičný koncept umiestnenia zelene, ktorá celý priestor krásne oživí a dodá miestnosti prírodnú, pokojnú atmosféru. Vytvorili sme tu malý farebný kontrast použitím čierneho náteru na drevené laty, ktoré tvoria dekoračné dizajnové pozadie policiam s okuliarmi.

  Predajňa Aktual Optik, Námestovo

  Do súhry čiernych detailov sme zakomponovali aj stoličky ku konzultačnému okrúhlemu stolu. Malý doplnkový kresliaci stolík pre deti supluje detský kútik. Ako výrazný akcent v tejto miestnosti sme navrhli pokladničný pult. Ten sme v návrhu použili pôvodný, ktorý sa v predajni už nachádzal a dopriali sme mu malú dávku revitalizácie. Z jednej strany sme ho obložili lamelamy a z troch strán novou pracovnou antracitovou doskou.

  Poslednou charakteristikou interiéru predajne sú lamelové stropy. Snažili sme sa tak zakryť technické nedokonalosti predajne, no mimo tento účel majú majoritnú dizajnovú funkciu. Posilňujú celkovú prírodnú atmosféru predajne, taktiež vďaka nim priestor pôsobí útulnejšie a uvoľnenejšie. Veľmi sa tešíme z finálneho dizajnu predajne, a najmä toho, že sa nám podarilo vytvoriť „veľa muziky za málo peňazí“. Na samotnú rekonštrukciu sa nesmierne tešíme, snáď čoskoro doplníme článok o fotografie po ukončení rekonštrukcie. Majiteľom a všetkým zúčastneným držíme palce a týmto vyjadrujeme veľa chuti a entuziazmu do práce :)

  Predajňa Aktual Optik, Námestovo
  Predajňa Aktual Optik, Námestovo